Oczywiście, że tak! Nie raz pisałam o tym, że jesteśmy tym, co jemy i myślimy, bo to jakiego  paliwa dostarczamy naszemu ciału ma ogromy wpływ na nasze samopoczucie i chęć do działania. Za każdym razem, kiedy otwieramy usta uruchamiamy skomplikowany mechanizm, składający się z bardzo wielu procesów. Żeby przebiegały prawidłowo, żebyśmy czuli się dobrze, mieli energię, byli zadowoleni, radzili sobie z wyzwaniami potrzebujemy o niego dbać na bardzo wiele sposobów. Nie tylko na poziomie ciała, ale umysłu, emocji i duszy. To oznacza, że żadna „dieta cud” nie spowoduje, że poczujemy się lepiej i osiągniemy figurę marzeń. Każdy sposób odżywiania, który nie uwzględnia dostarczania wszystkich niezbędnych składników odżywczych jest stresem dla organizmu i w konsekwencji będzie prowadził do rozchwiania hormonalnego, utraty homeostazy i powstawania procesów zapalnych, które są jedną z głównych przyczyn chorób cywilizacyjnych z nadwagą i otyłością włącznie.  Otyłość powoduje, że stajemy się niespokojni, niepewni własnej wartości, boimy się oceny własnej osoby przez otoczenie, przestajemy wierzyć we własną wartość i to staje się jeszcze mocniejszym bodźcem do tycia. W rezultacie otyłość jest coraz częściej skutkiem braku wiary we własną wartość, a nie przyczyną.

Tyjemy mimo, że tego nie chcemy, a to jak wyglądamy na zewnątrz, wpływa na to, jak myślimy i czujemy się w środku.

 

Jeśli Twój wygląd sprawia, że myślisz o sobie gorzej, to jesteś gorsza. Negatywne emocje powstrzymują większość kobiet, może nawet Ciebie, od odczuwania, zachowywania się i stawania się bardziej atrakcyjną. A Twój mózg działa w odpowiedzi na twoje przekonania i wzorce myślowe. Jeśli się nie zmienią będzie podświadomie sabotować siebie. Dzieje się to we wszystkich obszarach Twojego życia, niezależnie od tego, czy chodzi o wagę, wygląd, związki, szczęście… i wszystko inne.

Zawsze postrzegamy siebie poprzez dwa obrazy: zewnętrzny (jak wyglądamy) i wewnętrzny (jak myślimy o sobie). Prawda jest taka, że kiedy zmieniamy wizerunek zewnętrzny (zewnętrzy obraz siebie, który ma swoje podstawy w rzeczywistości ), to wpływa to również na nasze wewnętrzny obraz siebie (obraz, który kreowany jest przez naszą wyobraźnię na podstawie przekonań na własny temat).

Oba te obrazy są ze sobą powiązane i współzależne. Ten wewnętrzny jest najważniejszy, bo wpływa na to jak myślimy, czujemy i robimy. Jest oporny na zmiany. Możemy utknąć w postrzeganiu siebie w określony sposób i takie postrzeganie trudno jest zmienić, dlatego że nasze myślenie o nas samych nie zmienia się bez przyczyny. Musi być jakiś element zapalny.

Zapraszam Cię do obejrzenia materiąłu wideo, w którym opowiadam w jaki sposób i dlaczego łączę wieloletnie doświadcznie w dziedzinie psychodietetyki, stylizacji i life coachingu. Obejrzyj materiał do samego końca, ponieważ przygotowałam dla Ciebie coś wyjątkowego.

 

Jeśli odkryjesz swój indywidualny styl, kolory i fasony, które ukryją mankamenty, a podkreślą atuty Twojej sylwetki, to wystarczy, że tylko spojrzysz w lustro, a Twoje przekonania mogą natychmiast zostać zmienione! Pomyślisz: mogę być tą osobą, o której zawsze marzyłam!

Możesz więc używać ubrania jako narzędzia do podnoszenia Cię na duchu, budowania poczucia własnej wartości, pewności siebie i generowania energii jaką chcesz wysyłać.

Twój wygląd mówi nie tylko do Ciebie, ale przemawia również do innych. Jeśli nie wyglądasz, jakbyś sama w siebie wierzyła, to dlaczego inni mają w Ciebie uwierzyć?

Wyglądaj więc najlepiej jak potrafisz, a będziesz myśleć i działać najlepiej, jak potrafisz. A to spowoduje, że poczujesz się lepiej i pozwoli stawić Ci czoła innym wyzwaniom i wytrwać w realizacji celu.

Nie dokonamy trwałej zmiany jeśli nasze przekonanie o sobie się nie zmieni. Możemy kupić piękny płaszcz, założyć go dwa razy, a potem cisnąć do szafy i nawet nie dbać o niego. Często kupujemy ubrania pod wpływem impulsu, całymi zestawami, a nie zawsze coś co wisi na manekinie będzie pasowało do naszej sylwetki,  a w domu okazuje się, że kupione rzeczy nie sprawiają nam radości i lądują głęboko w szafie. Dlaczego tak się dzieje?

Przyczyn może być dużo, ale na pewno jedna z nich jest taka, że instynktownie czujemy, że nie są zgodne z naszym stylem, nie pasują do naszej sylwetki, nasza cera nie lubi się z tym kolorem.  To samo dotyczy naszyjników, bransoletek, pierścionków, zegarków, pasków czy torebek – lista się nie kończy…

Podejdź do swojego wyglądu strategicznie. Niech stanie się on Twoją wizytówką na resztę życia i pomoże Ci wznieść się na wyższy poziom pewności siebie. Nakarm swoje ciało jedzeniem, które da ci moc i piękne ciało, poznaj swój indywidualny styl, kolory które podkreślą Twoje piękno. Wyglądaj najlepiej, jak możesz, a będziesz myślała i działała najlepiej, jak potrafisz.

Poznaj sztuczki stylizacyjne, które przyciągną uwagę do obszarów ciała, które lubisz. Dzięki temu odkryjesz siebie na nowo, ubrania będą służyły Ci latami, poczujesz się komfortowo we własnej skórze, nabierzesz mocy, przekonania o słuszności swoich wyborów i zaczniesz sięgnąć po wielkie marzenia.

Marzysz o tym, aby wyglądać lepiej i czuć się lepiej, ale nie chcesz znowu być na diecie, nie wiesz jak wprowadzić zdrowe nawyki, przestać liczyć kalorie, wygrać ze słodyczami i podjadaniem, brakuje Ci energii i wiary w siebie, żeby wyjść z błędnego koła, a chcesz poczuć się znowu dobrze i atrakcyjnie, czuć się silniejszą i pewniejszą każdego dnia, nosić ubrania, które sprawią, że inni Cię zauważą, przeczytaj o mojej autorskiej metodzie >>tutaj>>, która pomaga nie tylko w zmianie wyglądu zewnętrznego, ale również w transformacji wewnętrznej, w tym, co o sobie myślimy, jak się postrzegamy, pozwala na nowo odkryć siebie, czuć się komfortowo we własnej skórze, poczuć moc i dokonywać strategicznych wyborów, żeby sięgnąć po wielkie marzenia.

Nie czekaj, mam rozwiązanie! Zobacz >>> tutaj

2 months ago

EKSPOZYCJA NA NIEBIESKIE ŚWIATŁO Z EKRANÓW (TV, SMARTFON, MONITOR...) blokuje wydzielanie melatoniny, rozregulowuje sen, zwiększa ryzyko nowotworów. 👉 Co możesz z tym zrobić? 👉 Zajrzyj w link w BIO.....#melatonina #młodość #sen #nowotwory #zdrowystyl #niebieskieświatło #kobietapo40 #nitkamocy ... See MoreSee Less
View on Facebook

2 months ago

🌭 Jak pozostać w zdrowym stylu życia na wakacjach? 🍔 Trzymaj się podstaw – zacznij posiłek od warzyw i zdrowego tłuszczu. Zmniejszysz odpowiedź glikemiczną i zyskasz cudowną, stabilną energię. 😋💃 Idź na 10. minutowy spacer po posiłku, żeby wyrównać poziom cukru we krwi.🍹 Wybierz napój o niskiej zawartości węglowodanów. 🌭 CO NAJWAŻNIEJSZE - ciesz się życiem! W każdym zdrowym stylu życia jest miejsce na przyjemności, które kochasz. 🙌 ⁠ Obserwuj po więcej wskazówek. ... See MoreSee Less
View on Facebook

4 months ago

Pomagam kobietom, które pragną zmiany, odzyskać Moc, poczuć się lepiej i atrakcyjnie, uwierzyć we własne możliwości i przyciągnąć to, o czym marzą poprzez sposób w jaki karmią swoje ciało i jak je ubierają. Wspieram w odzyskaniu kontroli nad jedzeniem, równowagi hormonalnej, emocjonalnej i energetycznej na poziomie ciała, umysłu i duszy oraz w odkrywaniu indywidualnego stylu, który pomoże wyzwolić wewnętrzne piękno, pełny potencjał i siłę do transformacji życia. Razem pokonamy „pułapki myślenia” i konsekwentnie wprowadzimy zmiany w życie. Nie pozwól, aby emocje i ograniczające przekonania powstrzymywały Cię przed pokazaniem światu najlepszej wersji siebie. ... See MoreSee Less
View on Facebook

4 months ago

Małgorzata Nitka's cover photo ... See MoreSee Less
View on Facebook

5 months ago

Jaki miły początek dnia 💃💃💃 Aż chce się pracować, chociaż jest sobota.Dziękuję Monika za te wspaniałe słowa dodające mocy ❤️Tuż po Wielkiejnocy odbyłam konsultację z Małgorzata Nitka - psychodietetykiem, która pomaga osobom potrzebującym, takim jak ja.🤭 Nasze ciała zmieniają się po czterdziestce i czasami trudno je utrzymać w takiej formie, jak była wcześniej. Małgosia bardzo profesjonalnie podeszła do temu. Zleciła mi prowadzenie dzienniczka żywienia, miałam listę pytań i badań laboratoryjnych do wykonania, aby określić, gdzie leżą przyczyny moich różnych niedoskonałości. Dawno nie byłam tak zaopiekowana i zaskoczona, bo wiedza Gosi jest ogromna. Potrafi wyłapać zależności między nawykami a reakcjami organizmu, na które bym nawet nie wpadła. Polecam każdemu, kto zmaga się z różnymi problemami żywieniowymi. Nie muszą one dotyczyć samej nadwagi, ale ogólnie żywienia i jego wpływu na samopoczucie. Kiedyś wcinałam owsianki na śniadanie, a po kilku godzinach nachodziła mnie taka senność, że nie byłam w stanie nic robić. Gluten, mleka roślinne, czy cukry proste to niekoniecznie dobrzy kompani od rana. Czasem zmiana nawyków może zdziałać cuda. Znowu wracamy do tego samego, co czasem powtarzam - kwestia podjęcia decyzji. Chcesz czuć się dobrze we własnym ciele? Zadziałaj z Małgorzata Nitka👍Dziękuję! 💛 ... See MoreSee Less
View on Facebook

Cześć

Jestem Małgorzata

Pomagam kobietom, które chcą wziąć życie w swoje ręce, robić coś inaczej niż zawsze, chcą poczuć się znowu dobrze, mieć więcej energii, wyglądać lepiej i wieść życie o jakim marzą, poprzez zmianę sposobu w jaki się ubierają oraz czym i jak karmią swoje ciało.

Jestem po to, aby zainspirować Cię nie tylko do zdrowego stylu życia, ale do akceptacji siebie, wiary we własne możliwości i od przypominania Ci, że jesteś wyjątkową osobą.

Newsletter

.