Candida ma tendencję do występowania na skórze w obszarach ciała pokrytych przez błony śluzowe. Układ trawienny – który jest pokryty błonami śluzowymi od ust aż do odbytnicy, jest bardzo podatny na zakażenia Candida albans. Typowe objawy niewielkiej infekcji Candida to wzdęcia i gazy jelitowe, które występują w wyniku fermentacji cukrów w przewodzie pokarmowym przez drożdże.

 

Kiedy w wyniku doustnego leczenie przeciwgrzybiczego następuje wymieranie Candida w przewodzie pokarmowym, wzdęcia i gazy mogą się nasilać, a ponadto mogą występować inne zmiany w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego, takie jak biegunka i zaparcia. Śmierć znacznej ilości drożdży Candida uwalnia do układu limfatycznego gospodarza specyficzne białka i endotoksyny. Opracowanie na temat właściwości antygrzybiczych ekstraktu z oleju kokosowego – Lauricidin’u – podaje, że objawy związane z wymieraniem tych organizmów są znane jako reakcja Herxheimera.

Termin pochodzi od nazwiska twórcy, australijskiego dermatologa Jarischa Adolf Herxheimera. Zidentyfikował on występowanie określonego zestawu objawów, znanego również jako „reakcja zdrowienia” – po leczeniu syfilitycznych uszkodzeń skóry. Po podaniu pacjentom z kiłą leków antysyfilitycznych Herxheimer stwierdził, że wystąpiły u nich objawy grypopodobne, które utrzymywały się przez dwa lub trzy dni: reakcja skóry uległa wówczas pogorszeniu, zmiany skórne były coraz większe i bardziej zaognione, po czym stan skóry stabilizował się i ulegał poprawie. Herxheimer zauważył, że najszybszej poprawie stanu zdrowia i najpełniejszemu wyleczeniu podlegały te osoby, które miały wcześniej najbardziej zaostrzone reakcje.

Najczęstsze objawy reakcji Herxheimera to: trądzik, bóle głowy, zmęczenie, gorączka, pocenie się, nocne poty, nudności, wymioty, kołatanie serca, swędzenie i wysypka. Objawy te zwykle są łagodne i utrzymują się tylko przez kilka dni, ale mogą być bardziej dokuczliwe, w zależności od stanu zdrowia danej osoby, innych towarzyszących schorzeń, skali zakażenia, wielkości dawki leku i częstotliwości leczenia Candida.

Z objawami reakcji Herxheimera możemy mieć również do czynienia w sytuacjach okresowego poszczenia. Z większością zaburzeń można sobie zwykle poradzić podejmując niewielkie kroki. Jeśli chcesz otrzymać praktyczne rady dotyczące możliwego dyskomfortu lub nawet poważnych kryzysów związanych z oczyszczaniem organizmu i poszczeniem kliknij tutaj.

Facebook Posts

„Nie uda mi się”, „Nie dam rady”, „Nie mogę” to tylko słowa. Pułapki myślenia, ktore przeszkadzają nam, aby żyć zdrowo i szczęśliwie. ... See MoreSee Less

View on Facebook

4 days ago

Małgorzata Nitka PerfectMe

Napisz list do Mikołaja 🙂 Jedyna taka książka o nietolerancjach pokarmowych. Dziś darmowa dostawa na stronie https://perfectme.pl/home/…
✅ Napisz w komentarzu KOD, żeby skorzystać z promocji.
✅ 14 autorów - dietetycy, lekarze, naukowcy
✅ 300 stron unikatowej wiedzy.
... See MoreSee Less

View on Facebook

5 days ago

Małgorzata Nitka PerfectMe

Kiedy jedzeNIE szkodzi?
Chcesz kod na darmową dostawę?
➡ Napisz w komentarzu KOD
... See MoreSee Less

View on Facebook

Dziś w wielu sklepach ogłoszono dzień darmowej.
Dobrze się składa, bo z okazji NOWEJ ODSŁONY strony ➡PerfectMe.pl wprowadzam BEZPŁATNE DOSTAWY na wszystkie suplementy do 23:59 w niedzielę, 15 grudnia!
➡Zobacz jakie nowe produkty pojawiły się w sklepie 🙂

✅ Zajrzyj tu juro o 12.00.
✅ Opowiem o jedzeniu, które szkodzi.
... See MoreSee Less

View on Facebook

4 weeks ago

Małgorzata Nitka PerfectMe

Coś jest na rzeczy 👍 ... See MoreSee Less

View on Facebook